Co wiesz o nowoczesnej stomatologii - implantologia - Dobry dentysta

Implanty zębowe Bytom

Zalety wybielania nakładkowego

Wiele osób decyduje się na usługę wybielania zębów oferowaną przez gabinet stomatologiczny w ramach stomatologii estetycznej. Można wyróżnić dwa podstawowe rodzaje wybielania przeprowadzane przez dentystę, a są to wybielanie gabine

Co wiesz o nowoczesnej stomatologii - implantologia - Dobry dentysta Implanty zębowe Bytom
towe oraz wybielanie nakładkowe. Głównym celem wybielania zębów są cele czysto estetyczne mające poprawić wygląd naszego uzębienia. Wybielanie nakładkowe jest dłuższą, ale znacznie mniej inwazyjną metodą niż wybielanie gabinetowe. Dobry dentysta z pewnością udzieli fachowej porady i pomoże wybrać odpowiedni do naszego uzębienia rodzaj wybielania. Wybielanie metodą nakładkową polega na wykonaniu odpowiedniej formy, którą później pacjent nakłada w domu wraz z specjalną pastą wybielającą na określony przez dentystę czas. Cała procedura wybielania może trwać kilka tygodni, jednak jest to mniej inwazyjna metoda, a skutki takiego wybielania są długotrwałe. Największą zaletą tego rodzaju wybielania jest więc trwałość efektu oraz niska inwazyjność w strukturę szkliwa.


Stomatologia mikroskopowa

Stomatologia mikroskopowa to nic innego, jak wykorzystywanie mikroskopu przy przeprowadzaniu leczenia stomatologicznego. Z pomocy mikroskopu najczęściej korzysta się przy przeprowadzaniu leczenia kanałowego zębów. Dobrze wyposażony gabinet stomatologiczny oferuje endodoncję mikroskopową, co pozwala na zwiększoną precyzję przy przeprowadzanym leczeniu kanałowym. Samo leczenie kanałowe, zwane inaczej leczeniem endodontycznym, polega na usunięciu zainfekowanej przez próchnicę tkanki, następnie na wyczyszczeniu kanałów i uzupełnieniu ich odpowiednim materiałem. Wykorzystanie mikroskopu przy leczeniu kanałowym pozwala na znacznie dokładniejsze i bardziej precyzyjne wyczyszczenie kanałów zęba, co przekłada się bezpośrednio na trwałość i skuteczność leczenia. Korzystanie z różnego rodzaju nowoczesnych technologii jest coraz częściej spotykane w stomatologii. Dentysta dysponujący odpowiednim sprzętem może podjąć się leczenia nawet bardzo skomplikowanych infekcji próchniczych bez konieczności ekstrakcji zęba.


Zabiegi ortodontyczne

Ortodoncja jest jedną z obszerniejszych specjalizacji stomatologicznych, a centrum jej zainteresowań stanowi profilaktyka oraz leczenie wad zgryzu. Zadaniem leczenia ortodontycznego jest przywrócenie właściwego kształtu zgryzu zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Przeprowadzanie leczenia ortodontycznego nie dotyczy więc tylko dzieci i młodzieży, ponieważ dorośli także mogą skorzystać z aparatu ortodontycznego w celu skorygowania zgryzu. Lekarz dentysta, który specjalizuje się w leczeniu ortodontycznym jest często nazywany ortodontą. Leczenie ortodontyczne najczęściej jest przeprowadzane za pomocą specjalnego aparatu wykonywanego dla indywidualnego klienta. Aparaty ortodontyczne mogą być stałe, czyli takie, których nie można wyjąć, lub wkładane na jakiś czas. Ortodoncja poza przywróceniem odpowiednich warunków zgryzu posiada także cele estetyczne, ponieważ pozwala wyrównać zęby w jamie ustnej. Gabinet stomatologiczny specjalizujący się w świadczeniu usług z zakresu ortodoncji bywa nazywany gabinetem ortodontycznym.


Zadania protetyki stomatologicznej

Protetyka stomatologiczna stanowi jedną z kilku specjalizacji stomatologicznych. Protetyka zajmuje się odtwarzaniem pierwotnych warunków zgryzu poprzez stosowanie odpowiednich protez. Gabinet stomatologiczny często oferuje różne rodzaje zabiegów związane z protetyką stomatologiczną. Założenie licówek porcelanowych jest jedną z wielu usług świadczonych w ramach protetyki. Zakładanie koron stomatologicznych jest bez wątpienia jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów protetycznych w gabinecie dentystycznym. Wykonanie jakiejkolwiek protezy stomatologicznej jest dopasowane odpowiednio do indywidualnych potrzeb pacjenta, dlatego też zabiegi stomatologiczne związane z protetyką nie należą do najtańszych. Ponadto protezy używane w dentystyce muszą być wykonane z odpowiednio wytrzymałych materiałów, jak na przykład z ceramiki, porcelany czy też akrylu. Głównym zadaniem protetyki stomatologicznej jest przywrócenie właściwych warunków zgryzu w jamie ustnej po częściowej utracie lub po uszkodzeniu zębów. Istnieją różne rodzaje protez, które do potrzeb pacjenta odpowiednio dobiera dentysta.